LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Trobada de formació

Els directius del Col·legi Episcopal hem fet una sessió formativa que ha tingut un doble objectiu: reflexionar com, seguint els pilars de l’educació que defineix l’UNESCO, cal aprendre a viure junts i també com l’educació ha de ser transformadora.

Davant els grans reptes actuals descobrim que és amb els altres que experimentem el valor de lo real, descobrim que tots podem sumar i crear vincles que ens permeten fer el món millor, més just, més habitable, i cercar el bé comú.

Amb confiança en les capacitats de tots (alumnat i professorat) hem compartit històries de vida, de superació, de maduració, de creixement personal que hem vist aquest primer trimestre del curs: infants i joves que fan front a les dificultats i aporten el seu talent per millorar l’entorn i l’existència d’aquells que els envolten.

PER LLEGIR MÉS...