Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La Marató de TV3

La salut cardiovascular.

Els alumnes de Batxillerat han rebut la xerrada de la Marató de TV3 que aquest any gira al voltant de la salut cardiovascular que són la principal causa de mort als països desenvolupats i un dels problemes actuals de salut pública.

La sensibilització i la divulgació sobre la salut cardiovascular, juntament amb l’impuls de la recerca científica, seran els objectius de la 31a edició de La Marató de TV3 i Catalunya Ràdio, que desplegarà la seva campanya al llarg d’aquest any i tindrà com a punt culminant el programa del 18 de desembre.

Catalunya disposa d’una xarxa sòlida de grups de recerca en malalties cardiovasculars, que, gràcies als fons recaptats, podran aportar avenços en la prevenció, el tractament i el pronòstic d’aquestes malalties amb l’objectiu de millorar l’esperança i la qualitat de vida de les persones afectades.

PER LLEGIR MÉS...