LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Fem formatge!

Hem fet un berenar amb formatge fresc fet per nosaltres al nostre laboratori.

Dins de l’optativa de “Química a la cuina” hem començat a explorar un dels aliments més importants que tenim ja que és el primer que prenem quan naixem: la llet.

La setmana passada vam fer el formatge. Vam utilitzar llet fresca que no passa per un procés de pasteurització tant sever com la llet que comprem normalment al supermercat i hi vam afegir clorur de calci i quall. El clorur de calci, s’ha d’afegir ja que la llet en perd una mica en el procés de pasteurització i el quall és un enzim que serveix per que la llet coaguli. Després d’una setmana a la nevera, ha perdut tot el sèrum i ha quedat la part greixosa que forma el formatge.

Estava boníssim!

PER LLEGIR MÉS...