LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Fem els nostres curtmetratges

Els alumnes de tercer, a partir de la tècnica de l’Stop Motion, realitzem curtmetratges animats.

Tot comença a partir d’analitzar l’estructura i les característiques d’un text explicatiu sobre la plastilina. Hem trobat les diferents parts en que s’estructura el text i hem reflexionat sobre la importància de l’ordre del contingut. Aprofitant que en una de les parts ens parlava dels usos de la plastilina i citava les pel·lícules d’animació, ha sorgit la proposta de realitzar un petit curtmetratge.

Dit i fet, hem pogut crear els nostres personatges de plastilina i donar-los vida a partir d’imatges. Així doncs hem comprovat de forma vivencial el procediment de filmació d’una pel·lícula realitzada amb plastilina amb la tècnica de l’Stop Motion.

PER LLEGIR MÉS...