LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida professional al “Laboratori 0-6″de la universitat de Manresa

La setmana passada, l’alumnat de 1r del CFGS d’Educació Infantil, van visitar el laboratori 0-6 de la universitat de Manresa. 

En aquesta interessant visita van poder descobrir activitats per poder treballar ciència amb els infants i, així, acostar el coneixement científic a les primeres edats.

Les activitats de lliure elecció que es poden veure en el laboratori, proposem estimular la curiositat natural dels infants i incentivar la seva intervenció raonada sobre la realitat, oferint una oportunitat d’aprenentatge i experimentació.

Després de la visita al laboratori, l’alumnat va poder participar en el taller “La mirada de la ciència en el joc de l’aigua de colors” i experimentar amb diversos materials per poder superar el repte plantejat.

PER LLEGIR MÉS...