LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Le regard de l’autre

Exposició a l’Espai Plana de l’Om de Manresa.

Le regard de l’autre. Une lecture artistique de M. Ibrahim et les fleurs du Coran, réalisée par les élèves de Batxillerat Artístic et de Batxibac du Col·legi Episcopal de Lleida.  

Els alumnes de Batxillerat Artístic del Col·legi Episcopal, en col·laboració amb els alumnes de Batxibac, han inaugurat una nova exposició a Manresa, a l’Espai Plana de l’Om, en el marc de les activitats de la XXIV edició de la Francophonie. 

La Francophonie està organitzada per l’Associació de Professors de Francès de Catalunya, amb el suport de l’Ajuntament de Manresa i de l’Ambaixada de França. La mostra és una lectura artística de la novel.la de l’escriptor Éric-Emmanuel Schmitt, que va visitar l’exposició quan es va presentar a l’Institut Français de Barcelona durant el mes d’abril de 2022. 

PER LLEGIR MÉS...