LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Obtenim dos premis Recerca Jove

11 premis de Recerca Jove en 4 anys.

El dimarts 4 d’abril es va fer pública la resolució relativa a la convocatòria dels Premis de Recerca Jove 2022 per fomentar l’esperit científic del jovent. Aquests premis estan convocats per l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), adscrita al Departament d’Empresa i Coneixement.

Dins del conjunt de premis que s’atorguen en el conjunt de Catalunya, l’Episcopal n’ha obtingut dos:
Inclusive education. A school for everyone” de Judit Gatnau Segarra.
“Petit atelier. Creació d’un pla d’empresa” de Marta Moya Mosoll.

Si sumem a aquests premis als aconseguits els darrers anys, el col·legi ha estat guardonat amb 11 premis Recerca Jove en quatre anys, fet que el reconeix com un Centre que fomenta de forma excel·lent l’esperit de recerca dels seus estudiants de Batxillerat.

PER LLEGIR MÉS...