LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

25è aniversari Plenari dels Infants i Adolescents de Lleida

Els representants del Col·legi (Abril, Joana, Martí i Quim) participen a la festa del 25è aniversari del Plenari dels Infants i Adolescents de Lleida a la Seu Vella.

Per celebrar-ho s’ha fet una trobada del Consell d’Infants i el Consell de Joves a la Seu Vella, amb tallers i activitats per al centenar de membres que en formen part.

El Plenari és un òrgan consultiu de participació i representació de la població infantil i adolescent de la ciutat, que la Paeria va crear per donar veu a aquests col·lectius i fomentar una perspectiva crítica, constructiva i corresponsable. D’aquesta manera, es defensen els seus drets i els infants i joves passen a tenir un protagonisme actiu i social, fent accions i propostes de millora per a la ciutat.

PER LLEGIR MÉS...