LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Per infinites raons, dona sang!

L’Episcopal i el Banc de Sang units per una bona causa.

Per infinites raons, dona sang, lema de la campanya d’aquesta nova edició que aplega un gran nombre de participants. Com sempre, i de la mà de l’estimada Mònica Llorens, els alumnes de 3r d’ESO fa més d’un mes que porten dibuixant logos, penjant pancartes, creant nous ritmes, lletres i mirant d’arribar a l’infinit: alumnes del col·legi, pares i mares, tota la comunitat educativa, el barri. Tots s’uneixen a la causa amb un gran entusiasme.

Avui 8 de maig, l’Hospital Arnau de Vilanova ha desplegat el seu equipament sanitari al pavelló del col·legi, que ben aviat s’ha anat omplint de metges, infermers, voluntaris, alumnes, professors, i sobretot de donants, que moguts per l’esperança de salvar vides, han ofert el seu temps i la seva sang als altres. 

El tancament de la donació ha estat a les 19 hores amb un total de 125 donants i 27 oferiments.

La jornada no podia acabar sense l’agraïment profund a la persona més implicada en el projecte: “Mònica, sense TU, res hauria estat possible. Per infinites raons, gràcies”.

PER LLEGIR MÉS...