LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

XX Trobada de corals de Lleida

Els alumnes de 5è participen a la XX Trobada de corals de Lleida.

El col·legi va participar el passat 4 de maig en la XX edició de la Trobada de corals infantil i primària a l’Auditori Enric Granados de Lleida. Hi van participar 8 escoles provinents del Segrià, la Noguera i la Segarra. Van interpretar la cantata So de Lluna composta pel Petit Taller de Cançons. Cada escola va interpretar una peça en solitari i les dues finals de forma comuna. La darrera peça es va interpretar amb percussió corporal acompanyats d’un ventall.
Un acte molt emotiu i organitzat a la perfecció pels Serveis Territorials i amb la col·laboració de l’Intèrpret amb la música en directe. Els alumnes de 5è de primària que representaven al col·legi, van gaudir cantant i compartint la música amb les altres escoles.
Visca la música!

PER LLEGIR MÉS...