LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Comunicació i ODS

L’altra cara de la realitat: descobertes que no deixen indiferent.

Els alumnes del Batxillerat que cursen l’assignatura de Comunicació i ODS van visitar els estudis de TV3 i l’exposició de World Press Photo al Centre de Cultura Contemporània (CCCB) a Barcelona.

En el primer cas van descobrir la magnitud d’allò que es veu tan petit a la pantalla. Van escoltar de primera mà tot el procés previ a l’emissió i van veure el muntatge del plató que ha de protagonitzar el programa de la Marató. D’altra banda, van conèixer petits secrets vinculats a la comunicació i com la tecnologia abasta qualsevol detall, per petit que sigui, del fet comunicatiu.

Quant a l’exposició del CCCB, els alumnes van descobrir les millors fotografies realitzades per fotògrafs de premsa durant el 2022, les guanyadores entre un conjunt de més de seixanta mil que es van presentar en la convocatòria del 2023, algunes de les quals provoquen un fort impacte en l’audiència. Aquesta exposició provoca moltes preguntes i debats ben profunds en l’espectador.

PER LLEGIR MÉS...