LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Alumnes de 4t d’ESO i Batxillerat participen en un “màster” de creació literària a la UdL

Despertant vocacions en l’àmbit de les Humanitats.

En el marc de la V Jornada de Llengua i Literatura catalanes per a Batxillerat i 4t d’ESO, organitzada pel Grau de Filologia Catalana i Estudis Occitans de la UdL, els alumnes de l’àmbit humanístic de 4t d’ESO i de Creació Literària de 1r de Batxillerat han assistit a la xerrada de l’escriptora Care Santos i han descobert algunes de les estratègies a què cal recórrer per poder escriure un relat.

A més, l’alumnat ha participat en diferents tallers, com ara de comunicació i, especialment, el de la poetesa Meritxell Cucurella –“La poesia és un arma carregada de present”– qui ha suggerit, entre d’altres, trencar amb l’ortodòxia per endinsar-se en la creació. De segur que els alumnes han pres bona nota de tots els consells que els han d’ajudar a trencar amb la síndrome del full en blanc.

PER LLEGIR MÉS...