LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Obtenim 3 Premis Recerca Jove

El col·legi Episcopal obté un premi com un dels 10 Centres de Catalunya que més fomenta l’educació en Recerca.

El dimecres 28 de febrer es va fer pública la resolució relativa a la convocatòria dels Premis de Recerca Jove 2023 per fomentar l’esperit científic del jovent. Aquests premis estan convocats per l’Agència de Gestió d’Ajuts Universitaris i de Recerca (AGAUR), adscrita al Departament d’Empresa i Coneixement.

Dins del conjunt de premis que s’atorguen en el conjunt de Catalunya, l’Episcopal n’ha obtingut tres:

“Mesura del radi del planeta X0-6b a partir de la seva corba fotomètrica” d’ Elena Sans Guàrdia

“Intel·ligència artificial, un bon aliat en el diagnòstic del melanoma” d’Antonina Grushetska Matskiv

“A combination of psychology and technology” de Xinyan Zhang Zou

Si sumem a aquests premis als aconseguits els darrers anys, el col·legi ha estat guardonat amb 14 premis Recerca Jove en cinc anys. Per aquesta trajectòria, el Centre ha estat reconegut com un dels 10 millors Centres de Catalunya pel que fa a la formació en Recerca dels seus estudiants de Batxillerat.

PER LLEGIR MÉS...