LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Barcelona

Ruta literària i Teatre al TNC. 

Dimecres 24 d’abril els alumnes de 2n de Batxillerat van realitzar una sortida acadèmica a Barcelona.

Al matí van assistir a la sala gran del TNC a la representació de l’obra “Els criminals” de Ferdinand Bruckner amb direcció de Jordi Prat. Aquesta obra ens interpel·la sobre quin grau de criminalitat estem disposats a assumir i sobre què entenem per just i què no. Un reguitzell de personatges que comparteixen edifici han comès un seguit de delictes que posaran al descobert els errors de la justícia i els límits de les administracions amb l’ús i abús del poder.

L’activitat de migdia-tarda va ser una ruta literària pels principals escena-ris de l’obra literària “Nada” de Carmen Laforet, lectura de la matèria Llengua castellana i literatura.

PER LLEGIR MÉS...