LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Presentació del projecte d’intervenció social “Recusos comunitaris”

L’alumnat de 2n d’Integració Social del Col·legi Episcopal realitza un projecte en col·laboració amb  Sant Joan de Déu Terres de Lleida.

Dimarts dia 11 de juny  a les 12:00 hores i a la Sala d’Actes de l’Hospital Sant Joan de Lleida, va tenir lloc la presentació del projecte d’intervenció social de l’alumnat de  2n d’Integració Social del Col·legi Episcopal en col·laboració amb  Sant Joan de Déu Terres de Lleida.

Aquest projecte té com a resultat final un  blog i un dossier de lectura fàcil dels recursos i serveis dels barris de Cappont i de la Bordeta de Lleida  que serviran als i les pacients de les unitats d’hospitalització de l’Hospital de Sant Joan de Déu de Lleida per situar-se i moure’s per aquests  barris de la ciutat. 

PER LLEGIR MÉS...