LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La parròquia de Montserrat exposa obres d’alumnes del col·legi

Col·laboració entre la parròquia de Montserrat i el Batxillerat Artístic.

Una quarantena d’alumnes del Batxillerat Artístic del Col·legi Episcopal participen cada dos anys en un concurs que té com a lema “La Verge de Montserrat”, amb la idea -més enllà del treball curricular artístic- d’apropar la figura de la Mare de Déu a la societat. Els alumnes van fer una presentació de les obres guanyadores durant la celebració de la missa del passat dissabte.

Totes les obres seleccionades destaquen per ser una representació innovadora de la figura de la Verge, tant en l’àmbit tècnic com el  conceptual.

Felicitem els guanyadors i finalistes d’aquest concurs que aporta una visió jove i fresca d’aquesta gran figura.

PER LLEGIR MÉS...