LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Recepció al saló de Sessions de la Paeria

La FP Dual garanteix la pràctica en empreses i la posterior inserció laboral dels actuals estudiants

Divendres 9 d’octubre va tenir lloc una recepció de tot l’alumnat que realitza FP Dual a la Paeria.

La recepció va tenir lloc al saló de Sessions de l’Ajuntament. Entre els estudiants participants, hi ha 10 alumnes del  nostre Col·legi que estan realitzant les seves practiques laborals en diferents Escoles Bressol Municipals.

20151009_124245

En l’acte es va recordar que aquest, és un model de formació que facilita als estudiants una formació de qualitat i més propera a les necessitats de l’actual món laboral.

Amb aquesta iniciativa, en la qual participa el Col·legi Episcopal, es contribueix a la formació professional que, en la seva modalitat dual, garanteix més la pràctica en empreses i la posterior inserció laboral dels actuals estudiants.

Aquest ha estat l’inici d’aquesta modalitat formativa que esperem poder ampliar a d’altres cicles formatius ben aviat.

PER LLEGIR MÉS...