LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Primera sortida d’Alumnes de P3

IMG_7353

Un passeig pel barri

Els nens i nenes de P-3  hem anat a conèixer els carrers del barri de la nostra escola.Tot passejant hem descobert que tenim una farmàcia molt a prop, dos tallers mecànics, una pastisseria, un estanc, fruiteries, una floristeria…  Hem après que hem d’estar a l’aguait dels semàfors i vigilar molt abans de creuar els passos de zebra.

Tal i com ens va explicar la Reina del Reciclatge a cada barri hi  podem trobar els contenidors dels diferents residus.

També hem pogut comprovar com la tardor va deixant el carrer  ple de fulles. Ha estat una primera sortida que ens ha ajudat a conèixer i aprendre moltes coses de l’entorn més proper.

 

PER LLEGIR MÉS...