COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Sortida a Tarragona

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 1r de batxillerat visiten la ruta dels primers cristians.

El dia 22 d’octubre els alumnes de 1r de Batxillerat van realitzar una sortida de convivència a Tarragona.

Van arribar al Portal del Roser per anar a la Capella de St. Pau i tot seguit es van traslladar cap a la Catedral de Tarragona. Posteriorment van anar a veure les restes del Circ on els van explicar cadascuna de les seves parts i en concret les cel·les on, segons les actes martirials que es van trobar, s’hauria pogut realitzar el judici del Bisbe Fructuós i el governador Emilià el 21 de gener de l’any 259 d.c. La visita va finalitzar a l’amfiteatre, lloc on es va martiritzar al Bisbe i a dos diaques.

PER LLEGIR MÉS...