LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida a Tarragona

Els alumnes de 1r de batxillerat visiten la ruta dels primers cristians.

El dia 22 d’octubre els alumnes de 1r de Batxillerat van realitzar una sortida de convivència a Tarragona.

Van arribar al Portal del Roser per anar a la Capella de St. Pau i tot seguit es van traslladar cap a la Catedral de Tarragona. Posteriorment van anar a veure les restes del Circ on els van explicar cadascuna de les seves parts i en concret les cel·les on, segons les actes martirials que es van trobar, s’hauria pogut realitzar el judici del Bisbe Fructuós i el governador Emilià el 21 de gener de l’any 259 d.c. La visita va finalitzar a l’amfiteatre, lloc on es va martiritzar al Bisbe i a dos diaques.

PER LLEGIR MÉS...