COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La presó mitjà de reinserció?

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Com pot ser la nostra tasca dins de la presó?

La Sra. Margarida Llop, pedagoga del Centre Penitenciari de Ponent, ens ha explicat en primera persona la seva tasca dins de la presó, dins de l’equip de tractament. Ha insistit en que la rehabilitació ha d’anar el més lligada possible a la societat, al context habitual on viuen les persones.

També  hem pogut adonar-nos de la importància de la col·laboració coordinada amb d’altres recursos, en aquests cas d’entitats que es troben fora de la presó, especialitzades en diferents situacions i que treballen amb el pres quan està dins del centre i que li donaran seguiment al sortir. Per a fer aquesta feina amb rugositat hem d’oblidar els prejudicis i els estereotips i pensar en les persones.

Agraïm a la Sra. Margarida totes les seves explicacions i respostes a les moltes preguntes que li hem plantejat.

Un cop hem acabat ens hem adonat que és una tasca en alguns casos difícil però apassionant.

xerradaPreso216

PER LLEGIR MÉS...