LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Dos alumnes del CFGS d’Administració i Finances guanyadores del premi E2 ESCOLA D’EMPRENEDORS

Núria Brescó i Aida Puebla: premi a la millor idea.

El passat 29 d’octubre, els alumnes de Cicles Formatius del Col·legi Episcopal van assistir al lliurament dels premis E2 ESCOLA D’EMPRENEDORS, organitzat pel Departament d’Ensenyament de la Generalitat de Catalunya i GLOBALleida.

E2 ESCOLA D’EMPRENEDORS  té com a objectiu principal el fomentar l’emprenedoria als centres educatius de la província. Cal destacar que un dels projectes premiats va ser ECOINGRAL.S.L., empresa dedicada al reciclatge de botelles de plàstic, elaborat per l’Aida i la Núria,  alumnes del Cicle Formatiu de Grau Superior d’Administració i Finances del nostre Centre.

L’acte va començar a les 9:15 hores amb la conferència “Actitud per triomfar a la vida: de l’escola a l’empresa” a càrrec del Sr. Daniel Gavarró. Tot seguit, els alumnes finalistes van exposar els seus projectes i les autoritats van lliurar els premis.

Moltes felicitats a les guardonades!

PER LLEGIR MÉS...