LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

La castanyada, al pati del col·legi

Els alumnes de Cicle superior apadrinem els de Cicle inicial en la Castanyada.

El divendres 30 d’octubre a la tarda vam celebrar,  al pati del Col·legi, la Castanyada. Per a nosaltres, els alumnes de sisè, va ser una experiència molt  profitosa i també carregada de generositat i agraïment. Els de Cicle superior, de fet, érem els encarregats d’elaborar, amb paper de diari, les paperines on posteriorment nosaltres mateixos, també, hi introduiríem les castanyes per a tots els nens i nenes de la nostra etapa.

Ja al pati, asseguts en rotllanes, ens vam posar intercalats amb els alumnes de primer, i això va suposar, doncs, una primera trobada i una primera presa de contacte amb els qui més endavant seran els nostres fillols i filloles, quan portem a terme, durant el tercer trimestre, l’apadrinament  lector, una activitat d’aprenentatge i servei (APS), que es va duent a terme amb molt d’interès els darrers anys entre els alumnes de sisè i de primer.

PER LLEGIR MÉS...