COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Ens formem en una jornada tècnica

Participació en la IXa Jornada Tècnica de Down Lleida.

L’alumnat dels CFGS de la família de Serveis Socioculturals i a la comunitat (Educació Infantil i Integració Social) va participar el dijous 5 de novembre en la IXa Jornada tècnica organitzada per Down Lleida sota el títol “Com afavorir la inclusió de les persones amb síndrome de Down i altres discapacitats intel·lectuals en els nostres centres educatius”.

Va estar un matí molt interessant amb diferents xerrades que van oferir orientacions per atendre millor a la diversitat. Vam prendre bona nota de les diferents aportacions.

Ha estat una bona oportunitat de conèixer una nova realitat i incorporar aquests coneixements a la nostra formació.

ciclesDown116

PER LLEGIR MÉS...