LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Ens formem en una jornada tècnica

Participació en la IXa Jornada Tècnica de Down Lleida.

L’alumnat dels CFGS de la família de Serveis Socioculturals i a la comunitat (Educació Infantil i Integració Social) va participar el dijous 5 de novembre en la IXa Jornada tècnica organitzada per Down Lleida sota el títol “Com afavorir la inclusió de les persones amb síndrome de Down i altres discapacitats intel·lectuals en els nostres centres educatius”.

Va estar un matí molt interessant amb diferents xerrades que van oferir orientacions per atendre millor a la diversitat. Vam prendre bona nota de les diferents aportacions.

Ha estat una bona oportunitat de conèixer una nova realitat i incorporar aquests coneixements a la nostra formació.

ciclesDown116

PER LLEGIR MÉS...