COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Experiència missional de Togo

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els alumnes de 4t ESO escoltem l’experiència de Ramon Delgado, un missioner.

El dilluns 16, el col·legi va rebre la visita d’un missioner que porta molts anys ajudant a Togo, un país del Golf de Guinea. En Ramon, el missioner, ens va portar una presentació, on ensenyava l’estil de vida dels habitants de Togo, així com les activitats que havia realitzat en la seva estància.

Els alumnes van poder gaudir d’imatges i de les vivències d’un missioner en primera mà. Va ser una experiència molt enriquidora per tots els alumnes, ja que, un cop més, van poder reflexionar sobre la gran sort de conèixer altres ambients diferents al nostre.

PER LLEGIR MÉS...