LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

P2 va a la piscina!

Xip xap tots a l’aigua a nedar!

Quina sort poder gaudir d’una sessió setmanal d’activitat aquàtica a la piscina de la nostra escola!

Familiaritzar als infants amb el medi aquàtic fent exercici, els ajuda en el seu desenvolupament motriu: exploren noves sensacions, se n’adonen que poden flotar i capbussar-se, aprenen a desplaçar-se, els ajuda a millorar la coordinació ja que per mantenir-se en equilibri han de dominar diferents moviments…es relaxen els seus músculs, i a més els estimula la gana i normalment mengen i dormen millor.

I sens dubte, un dels beneficis més importants d’aquesta activitat tant sana és que els nens es diverteixen i ho passen molt bé dins l’aigua.

PER LLEGIR MÉS...