LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

FEAC, família escola acció compartida

Un curs més les famílies FEAC ens tornem a trobar!!

-Pares, juguem?, així començava la nostra xerrada dels passats 25 i 26 de novembre en la primera trobada de grups de les famílies que participen al FEAC.

Pares i professors dels diferents nivells, vam gaudir d’una bona estona tot dialogant i debatent temes que ens fan reflexionar sobre el dia a dia dels nostres fills.

El tema escollit per aquesta trobada va ser el joc, tots sabem que un desenvolupament saludable passa per poder dedicar una estona a jugar lliurement i si és en família, el concepte del joc amplia la seva dimensió…

Sovint pares i mares dediquem estones a jugar amb els nostres fills quan són petits, però a mesura que es van fent grans i s’acosten a l’adolescència, les estones de joc amb família van desapareixent.

Qüestions com: – Quins jocs coneixem?, -Tenim ganes de jugar amb els nostres fills i filles?, – Tenen prou temps per jugar?, – Sabem què fan els nostres fills i filles quan diuen que juguen a l’ordinador?,  ens plantejen nous reptes per pensar i actuar i no defugir de la nostra responsabilitat d’adults,  la necessitat de revisar actituds, els criteris personals i els criteris educatius, la dimensió solidària…

La sessió va acabar recordant als assistents la propera trobada FEAC i uns deures pels pares: jugar amb els nostres fills!!!feac1

PER LLEGIR MÉS...