LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Campanya de Nadal

Els alumnes del col·legi Episcopal hem realitzat diferents activitats per ajudar als més necessitats.

Sabies que 1/5 infants viuen en risc d’exclusió social?

Un any més el col·legi es proposa ajudar als més necessitats de la nostra societat realitzant així una sèrie d’activitats com ara la recollida d’aliments i la venda de punts de llibre per a diferents entitats. Els delegats de cada curs hem tingut un especial protagonisme en aquesta campanya i més concretament, per tal de motivar als nens i nenes, els delegats de 1r d’ESO hem realitzat un PowerPoint explicant la importància de contribuir en la campanya de Nadal.

Durant aquest dies hem estat reflexionant i hem arribat a una conclusió: si ara aportes el teu gra de sorra, potser després contribuiran ells.

PER LLEGIR MÉS...