COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

L’experimentació com a font d’aprenentatge a la llar

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Investiguem.

Els alumnes de P2 investiguem jugant amb safates d’experimentació.

En aquesta última sessió hi van poder trobar diferents materials de color blanc: cotó fluix, farina, sucre… amb els quals van poder experimentar de forma lliure.

Aquesta proposta didàctica permet a l’infant iniciar-se en el pensament lògic-matemàtic a través de la classificació, comparació… establint relacions entre els diferents materials. Al mateix temps , es desenvolupa el llenguatge a partir de la pròpia formulació d’ hipòtesis ” Què és això? “, ” Què puc fer?”…

Els alumnes de P0 i P1 van realitzar una sessió de psicomotricitat molt especial. Quan van arribar a l’aula es van trobar repartits per l’espai ,diferents rotlles de paper higiènic. Alguns estaven penjats d’una corda i s’havien d’estirar per desenrotllar-los, altres estaven embolicats entre ells pel terra, en definitiva una situació que convidava a l’infant a descobrir les diferents possibilitats que ens pot donar un material a nivell motriu.

 

 

PER LLEGIR MÉS...