LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

L’experimentació com a font d’aprenentatge a la llar

Investiguem.

Els alumnes de P2 investiguem jugant amb safates d’experimentació.

En aquesta última sessió hi van poder trobar diferents materials de color blanc: cotó fluix, farina, sucre… amb els quals van poder experimentar de forma lliure.

Aquesta proposta didàctica permet a l’infant iniciar-se en el pensament lògic-matemàtic a través de la classificació, comparació… establint relacions entre els diferents materials. Al mateix temps , es desenvolupa el llenguatge a partir de la pròpia formulació d’ hipòtesis ” Què és això? “, ” Què puc fer?”…

Els alumnes de P0 i P1 van realitzar una sessió de psicomotricitat molt especial. Quan van arribar a l’aula es van trobar repartits per l’espai ,diferents rotlles de paper higiènic. Alguns estaven penjats d’una corda i s’havien d’estirar per desenrotllar-los, altres estaven embolicats entre ells pel terra, en definitiva una situació que convidava a l’infant a descobrir les diferents possibilitats que ens pot donar un material a nivell motriu.

 

 

PER LLEGIR MÉS...