LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Jornades d’Orientació al Batxillerat

Els alumnes de segon de Batxillerat participen en les Jornades d’Orientació per escollir estudis superiors.

Els dies 27, 28 i 29 de gener els alumnes de segon de Batxillerat han participat en les Jornades d’Orientació que, com cada any, s’organitzen en el nostre Centre i que tenen per objectiu ajudar en la difícil decisió d’escollir estudis superiors.

El Sr. Bisbe va inaugurar les xerrades sobre Cicles Formatius de Grau Superior i sobre els Graus que ofereixen les diferents Universitats.

Algunes de les universitats convidades aquest any van ser la Universitat de Vic, l’Abad Oliva, la Universitat de Lleida, la Universitat Internacional de Catalunya, la Universitat Pompeu Fabra o l’ESIC.

Volem destacar i agrair especialment la taula rodona final que es va fer amb sis exalumnes que van donar diferents consells i vivències personals des de diferents experiències.

PER LLEGIR MÉS...