LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sortida Ludoteca pública Parc de Gardeny

Juguem en un espai diferent de l’escola.

Els nens i nenes de P3 vam visitar la ludoteca pública Parc de Gardeny per conèixer i gaudir dels diferents racons de jocs simbòlic i de taula.

Quan vam arribar vam seure en rotllana i els monitors ens van explicar amb detall totes les normes a tenir en compte durant  l’estada en aquests nous espais amb tots els jocs i joguines.

Ens van sorprendre la varietat i la gran quantitat de racons de joc: el supermercat, la caseta tan gran i ben equipada, l’hospital, els armaris plens de jocs de taula, les disfresses, el racó dels cotxes, un castell per muntar amb material reciclat, el racó de contes… Vam estar molt distrets jugant a tot el que vam voler i ens va passar el temps volant. A l’hora de recollir només sentir la cançó de la Dàmaris Gelabert ,ja sabíem el que havíem de fer: seguint amb el mateix hàbit diari del col·legi, vam endreçar-ho tot tan bé que fins i tot ens van felicitar!

PER LLEGIR MÉS...