LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

CFGS Administració i Finances al CEEILLEIDA ‬‬‬

Atrevim-nos a ser emprenedors.

Els alumnes del Cicle Superior d’Administració i Finances vam visitar les instal·lacions del CEEI Lleida  (Centre Europeu d’Empreses Innovadores). Vam rebre una xerrada per part de diferents persones que ens va permetre conèixer a què es dedica aquesta entitat, a qui s’adreça i els seus principals objectius orientats a assessorar i ajudar a tot aquell que tingui una idea de negoci a fer-la realitat. Personalment, ens ha agradat molt perquè ens ha permès assabentar-nos de possibilitats que tenim en acabar el nostre cicle, com per exemple ser, en un futur, grans emprenedors amb idees innovadores. Ha estat una motivació a perdre la por al fracàs, a estar disposats a prendre riscos per fer realitat els nostres projectes, que poden arribar a ser molt innovadors i atractius pel mercat actual i futur, i d’aquesta manera créixer tant professionalment com personalment.

Jhoan Arboleda i Sofia Cáceres

PER LLEGIR MÉS...