COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Aprenem tècniques de suport vital bàsic en el cicle d’educació infantil

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Infermeres de la Unitat Coronària de l’Hospital Arnau de Vilanova imparteixen una sessió teòrico-pràctica de RCP.

Els nostres alumnes de primer del Cicle Formatiu d’Educació Infantil han pogut gaudir aquesta avaluació d’una sesssió teòrico-pràctica impartida per dues infermeres de la Unitat Coronària de l’Hospital Universitàri Arnau de Vilanova.

Aquestes professionals sanitàries ens han visitat amb l’objectiu d’ensenyar-nos tècniques de REANIMACIÓ CARDIOPULMONAR. Ha estat interessant poder aprendre el funcionament d’un “desfibril·lador” (DESA), aparells que cada vegada podem trobar amb més freqüència en centres educatius, esportius, lúdics…

Es vol aconseguir que, amb aquesta i d’altres tècniques de PRIMERS AUXILIS, els nostres futurs educadors siguin capaços d’atendre qualsevol accident o infortuni amb que puguin trobar-se al llarg de la seva vida laboral entre infants.

PER LLEGIR MÉS...