LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Aprenem tècniques de suport vital bàsic en el cicle d’educació infantil

Infermeres de la Unitat Coronària de l’Hospital Arnau de Vilanova imparteixen una sessió teòrico-pràctica de RCP.

Els nostres alumnes de primer del Cicle Formatiu d’Educació Infantil han pogut gaudir aquesta avaluació d’una sesssió teòrico-pràctica impartida per dues infermeres de la Unitat Coronària de l’Hospital Universitàri Arnau de Vilanova.

Aquestes professionals sanitàries ens han visitat amb l’objectiu d’ensenyar-nos tècniques de REANIMACIÓ CARDIOPULMONAR. Ha estat interessant poder aprendre el funcionament d’un “desfibril·lador” (DESA), aparells que cada vegada podem trobar amb més freqüència en centres educatius, esportius, lúdics…

Es vol aconseguir que, amb aquesta i d’altres tècniques de PRIMERS AUXILIS, els nostres futurs educadors siguin capaços d’atendre qualsevol accident o infortuni amb que puguin trobar-se al llarg de la seva vida laboral entre infants.

PER LLEGIR MÉS...