LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Recursos innovadors a la llar

Diversitat d’activitats amb la taula de llum i la pissarra digital interactiva.

Als infants de la llar, els agrada experimentar amb la taula de llum ja sigui de forma individual i/o dirigida en petits grups .

Aquesta activitat  els permet aprendre a través dels diferents efectes lluminosos, que ens donen materials diversos com els papers de cel·lofana o les pedres de colors entre d’altres, ja siguin opacs, translúcids o transparents. Al mateix temps, apareix també la creativitat a través del treball del traç sobre elements suaus com la sorra o els llegums.

Un altre recurs molt utilitzat a la llar és la Pissarra Digital Interactiva, els fascina perquè poden realitzar activitats  conjuntament com:
dibuixar lliurement, treballant així els diferents colors i les formes geomètriques, dur a terme infinitat de jocs interactius com, els de parelles, els puzles que els ajuden en la memòria i l’atenció, a més a més, de reforçar l’aprenentatge de l’estimulació musical i de la llengua anglesa.

PER LLEGIR MÉS...