COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Cicle de Xerrades organitzades pel Departament de Ciències Socials.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Una reflexió al voltant de les Humanitats.

El dijous 10 de març el catedràtic de Filologia Llatina de la Facultat de Lletres de la Universitat de Lleida Sr. Matías López, va venir al col·legi a fer una conferència titulada “El planeta y el mundo: una reflexión en torno a las humanidades” als alumnes de batxillerat. Els seus coneixements de cultura clàssica i de història ens van ajudar a veure la importància dels fets i la cultura del passat per poder entendre el present.

Uns dels temes on va fer més èmfasi va ser la lectura, la importància de llegir els grans autors com Plaute o Terenci, per exemple, per poder valorar la memòria històrica sense oblidar la nostra societat actual caracteritzada pel progrés científico-tècnic. En aquest sentit ens va alertar sobre les xarxes socials en les quals creu que podem quedar atrapats.

Marta Sisó

PER LLEGIR MÉS...