LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Conferència d’Emili Bayo

L’escriptor lleidatà Emili Bayo visita els alumnes de 3r d’ESO.

La lectura del 2n trimestre de llengua catalana dels alumnes de 3r d’ESO ha estat el libre Premonicions d’Emili Bayo.

Com a acte de cloenda d’aquesta lectura i dins del marc del crèdit de síntesi, l’Emili Bayo ha vingut a fer-nos una xerrada sobre el llibre en concret i la passió per la literatura, l’ofici d’escriure  i lliçons de vida en general.

Ha estat molt interessant aprendre com es descapdella una novel·la, ell afirma que sempre té present el final que li vol donar al libre, la constància que suposa escriure i tot el personal que es mou abans que el lector compri el llibre en una llibreria. També ha comentat que la novel·la va ser un regal per al seu fill quan va complir 13 anys i que la seva lliçó és que les decisions de la nostra vida, del nostre futur només les podem prendre nosaltres; que tots tenim talents i que de l’ús que en fem d’aquests, la nostra vida es decantarà cap a un costat o cap a un altre.

Aquest acte ha estat promogut per “Autors a les aules” de l’nstitut d’Estudis Catalans.

PER LLEGIR MÉS...