COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Conferència d’Emili Bayo

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

L’escriptor lleidatà Emili Bayo visita els alumnes de 3r d’ESO.

La lectura del 2n trimestre de llengua catalana dels alumnes de 3r d’ESO ha estat el libre Premonicions d’Emili Bayo.

Com a acte de cloenda d’aquesta lectura i dins del marc del crèdit de síntesi, l’Emili Bayo ha vingut a fer-nos una xerrada sobre el llibre en concret i la passió per la literatura, l’ofici d’escriure  i lliçons de vida en general.

Ha estat molt interessant aprendre com es descapdella una novel·la, ell afirma que sempre té present el final que li vol donar al libre, la constància que suposa escriure i tot el personal que es mou abans que el lector compri el llibre en una llibreria. També ha comentat que la novel·la va ser un regal per al seu fill quan va complir 13 anys i que la seva lliçó és que les decisions de la nostra vida, del nostre futur només les podem prendre nosaltres; que tots tenim talents i que de l’ús que en fem d’aquests, la nostra vida es decantarà cap a un costat o cap a un altre.

Aquest acte ha estat promogut per “Autors a les aules” de l’nstitut d’Estudis Catalans.

PER LLEGIR MÉS...