COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Taller monotip

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Sortida al Museu d’Art Jaume Morera.

Els nens i nenes de P5 han descobert aquests dies un espai nou com és el museu d’Art Jaume Morera. Dins del taller plàstic del monotip els infants van experimentar amb tècniques com el “frotatge” i l’estampació amb materials diversos com esponges, peces de construccions, rodets, formes geomètriques, tampons,…

A més a més van realitzar un monotip, seguint curosament la tècnica artística que ens van ensenyar els monitors del museu. Primer vam pintar damunt d’un material plàstic amb pintura i desprès el vam ficar al tòrcol, aquest va imprimir la nostra creació en un paper. El resultat van ser unes magnifiques obres d’art!

PER LLEGIR MÉS...