LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Acomiadem el trimestre!!!

La Mona de Pasqua.

Els alumnes de CFGS Infantil 1r curs han acomiadat el trimestre fent diferents activitats. Han començat elaborant mones de Pasqua amb la base que ja han portat cuita des de casa. Què entusiastes !!!Quina bona pinta!!!A partir de la base l’han farcit amb melmelada, amb maduixes naturals acuradament rentades i tallades. Després les han cobert amb Nocilla i finalment ben ornamentades amb tota mena de delícies: Lacasitos, boletes de xocolata negra, blanca i amb llet, fideus de colors i les plomes de diferent colors.

Seguidament han fet un partit de futbol d’un hora. Ufff! Quina energia!!

En acabar, hem anat a menjar-nos les mones i hem compartit menjar, beure i bona conversa. Molt bona Pasqua a tothom!!

PER LLEGIR MÉS...