COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Arriba Sant Jordi, fem teatre!!!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els contes són els protagonistes.

Fa unes setmanes que a CFGS Infantil de 2n curs estem preparant-nos per representar contes als nens i nenes de  1r i 2n curs de primària. Dintre del Mòdul d’expressió i comunicació, i més concretament en expressió gestual i plàstica, hem estat elaborant els  decorats, vestuaris, complements, caracterització de personatges mitjançant màscares, titelles i maquillatge escènic. Hem treballat el joc dramàtic, per expressar-nos de manera diferent i gaudir dels moviments i la capacitat  expressiva que ens dóna el nostre cos. La cloenda l’hem fet amb la representació teatral de contes  per delectar els infants. Bona diada de Sant Jordi!

PER LLEGIR MÉS...