LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Arriba Sant Jordi, fem teatre!!!

Els contes són els protagonistes.

Fa unes setmanes que a CFGS Infantil de 2n curs estem preparant-nos per representar contes als nens i nenes de  1r i 2n curs de primària. Dintre del Mòdul d’expressió i comunicació, i més concretament en expressió gestual i plàstica, hem estat elaborant els  decorats, vestuaris, complements, caracterització de personatges mitjançant màscares, titelles i maquillatge escènic. Hem treballat el joc dramàtic, per expressar-nos de manera diferent i gaudir dels moviments i la capacitat  expressiva que ens dóna el nostre cos. La cloenda l’hem fet amb la representació teatral de contes  per delectar els infants. Bona diada de Sant Jordi!

PER LLEGIR MÉS...