LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Descobrim a través de la llum

Sessió d’experimentació amb llanternes a la llar.

En una de les darreres sessions setmanals  d’activitat psicomotriu, els infants de la llar van trobar l’aula polivalent ben diferent, a l’entrar tot era a les fosques, per sort tots anaven ben preparats amb llanternes!

Després de familiaritzar-se amb la foscor, tot caminant per la sala, va arribar el moment màgic       d’encendre els punts de llum. Va ser una oportunitat de descoberta i experimentació provant i comprovant; va ser emocionant jugar amb les diferents possibilitats de la llum, enfocant tant de prop com de lluny, sobre el terra o les parets, a través dels llençols i papers de colors disposats per l’aula, amb les ombres de les diferents parts del cos, també fent d’investigadors, a la recerca de diferents elements amagats…

A través dels jocs de llum i color, es va convidar als infants a formular-se hipòtesis i comprovar-ne els resultats, afavorint amb aquesta activitat científica que es pogués descobrir algunes propietats i efectes de la llum.

 

PER LLEGIR MÉS...