Logo200

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

We observe, we notice, we make, we create… WE ARE ARTISTS!

Projecte comú de tota l’etapa de primària.

Durant aquestes darreres setmanes, els alumnes de primària han estat treballant, dins l’àrea d’educació visual i plàstica, un projecte de tota l’etapa mitjançant el qual han conegut l’art des del punt de vista de diferents pintors. Els artistes treballats són els següents:

1r : Vincent van Gogh.

2n : Fernando Botero.

3r : Henri Matisse.

4t : Salvador Dalí.

Cicle Superior : Joaquín Sorolla.

A partir dels treballs realitzats pels alumnes: investigacions i recerques d’informació, produccions plàstiques, murals, treballs en volum, muntatges audiovisuals… hem preparat una exposició al passadís del primer pis que porta per títol

We observe, we notice, we make, we create…  WE ARE ARTISTS!

Aquesta metodologia de treball per projectes dóna resposta a la necessitat d’organitzar els continguts des de la perspectiva de la globalització i permet una manera de treballar on és necessària la participació i cooperació de tothom per arribar al coneixement i on els propis alumnes construeixen el seu aprenentatge d’una forma cada vegada més autònoma.

PER LLEGIR MÉS...