LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Jornada de convivència de tot el segon cicle d’Educació Infantil

Sortida a la Granja Escola Ull de Bosc.

El passat divendres dia 27 de maig tot el Segon Cicle d’Educació Infantil va anar d’excursió a la Granja Escola Ull de Bosc (Gimenells), va ser un dia ple d’activitats en el que van poder gaudir del contacte amb la natura i una fauna poc comú.

El mini zoo va captivar especialment  l’atenció dels infants:  llames, cabres, tortugues, cavalls, dromedaris, àguiles…  les diverses  característiques d’aquests  animals els van deixar bocabadats! . Sabíeu que l’àguila és capaç de girar el seu coll completament , fins els 360 graus?

En els amplis espais d’aquesta granja escola els jocs van ser  continus: bàsquet, futbol, un gran sorral i diferents tallers per confeccionar  bosses d’olor, molinets i collarets de fang.

Amb aquesta sortida s’ha fonamentat el respecte i cura per la natura i la convivència entre tots els companys.

PER LLEGIR MÉS...