LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Com gestionem les emocions en el nostre dia a dia?

Les famílies i el professorat del col·legi volem ser el primers en aprendre!!!

Dimecres 26 de maig, va tenir lloc la darrera trobada de l’Espai de diàleg per a famílies i professorat FEAC.

En aquesta ocasió, a un nombrós i motivat grup,  ens va acompanyar un cop més, la Gemma Filella que d’una manera distesa i participativa ens va ajudar a reflexionar sobre com podem gestionar de manera assertiva les emocions.

Tot i que quan ho parlem sembla molt fàcil, en el dia a dia ens hem de practicar molt per aconseguir-ho de manera correcta, per això és tant important ensenyar la gestió de les emocions des de ben petits amb l’exemple i amb recursos.

Què podem fer davant d’una situació conflictiva?

Doncs podem seguir aquests passos:

-Jo ho vull arreglar?

-Ho he fet tot bé?

-Em poso al lloc de l’altra persona

-I ara ja puc fer el NEMO, encara no sabeu que és???? Doncs una pista: Nom, Emoció, Motiu I Objectiu.

Totes i tots vam sortir ben engrescats a posar-ho en pràctica. La Gemma ens va dir que passaran molts anys fins que tothom ho pugui aconseguir, però les famílies i el professorat  de l’Episcopal  volem ser dels primers en aconseguir-ho!!!

I per acabar vam poder parlar una bona estona, de manera distesa, en un berenar compartit.

Ens trobem el curs vinent, no hi podeu faltar !!!!

PER LLEGIR MÉS...