LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Investiguem, Dissenyem i Construïm!

Projecte final de Tecnologia 1r d’ESO “El procés tecnològic”.

Estem molt orgullosos de presentar els productes finals elaborats pels alumnes de 1r ESO en l’assignatura de Tecnologia durant el curs 2015-16.

La motivació principal d’aquest projecte ha estat: posar en pràctica totes les etapes que formen “el procés tecnològic” i donar a conèixer quin és el mètode habitual de treball d’enginyers, arquitectes, dissenyadors…

Per a fer-ho, hem decidit fer un avió en cartró ploma. Primer, hem estat investigant quins models d’avió ens agradaven més per fer i n’hem escollit un. Després, Hem realitzat els plànols a escala amb el programa SketchUp i els hem imprès en un DINA3. Finalment, hem passat el plànol a una làmina de cartró ploma i ho hem enganxat amb adhesiu termofusible.

Però, el millor de tot és que tothom s’ho ha passat molt bé i han sortit uns dissenys “xulíssims”!

Vegeu una mostra del nostre treball…

 

PER LLEGIR MÉS...