LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Audició concert dels alumnes de quart de primària.

Concert per als pares amb els instruments de percussió orff, flauta dolça ,piano i teclats electrònics.

Els alumnes de quart de primària van dur a terme el dimecres 8 Juny de 2016,  un concert amb els instruments Orff de percussió determinada, flauta dolça, piano i teclats electrònics.  Es donà la benvinguda als pares mitjançant una percussió corporal amb un fragment de la cançó ” Qualsevol nit pot sortir el sol” . Posteriorment els alumnes presentaren cada família instrumental  que havien treballat durant el curs i tot seguit  van tocar diferents peces. El repertori fou variat , cançons  com Ode to joy de L.V. Beethoven, fragments de les bandes sonores  de les pel·lícules Rocky i Star Warts,  Rythm’n blues, Somebody that use to know, Iukadi… Els pares van  gaudir   les  cançons per famílies d’instruments ( percussió, flauta dolça , piano ) i desprès tots els alumnes de cada classe tocaven una peça en comú.

Aquest concert fou molt enriquidor, car era el resultat del treball del projecte “aproximació a l’instrument”  que s’ha portat a terme durant el cicle mitjà. Tots vàrem quedar satisfets de la feina feta i de poder ensenyar i fer gaudir als pares i tutors, de la música.

PER LLEGIR MÉS...