LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Fem ràdio!

Els alumnes de 3r de primària han gravat un programa de ràdio i han rebut la visita de la Carme Farnell, meteoròloga i col·laboradora de Flaix FM i Flaixbac.

Aquest darrer trimestre, els alumnes de 3r de primària han elaborat un projecte anomenat “Els mitjans de comunicació”. De totes les activitats que han fet, les que més els han motivat han estat, per una banda, la visita de la Carme Farnell, meteoròloga i col·laboradora de diferents emissores de ràdio com són Flaix FM i Radio Flaixbac, amb qui van tenir l’oportunitat de conversar i preguntar tot un seguit de curiositats relacionades amb el món de la radio i la meteorologia.

Per altra banda, l’activitat que els ha convertit en locutors de ràdio per una estona, ha estat la que més els ha agradat. Han format grups de treball i entre tots han confeccionat els diferents espais que componen un programa de ràdio.

El divendres dia 17 de juny s’ha fet la gravació  al saló d’actes.

Ha estat una experiència molt positiva.

PER LLEGIR MÉS...