LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

El logo de sisè

Al Port del Comte hem conegut el guanyador.

Ei alumnes!, sabíeu què? Sóc el llibre dels vostres companys de 6è de Primària. Amb el meu amic Llapis, us explicarem la nostra història. Tot va començar així: les convivències ja eren a prop i s’estava acabant el curs. Cada alumne havia dibuixat, o bé, composat un logo per a la samarreta de final de curs i etapa, per a la popular samarreta  de Port del Comte. Tots els nens i nenes hi van participar. Així que la Laia em va obrir i va agafar l’Estaedler, el llapis. La Milan i la Maquineta també eren allà. El llapis va arrossegar la seva única sabata i va fer un esbós. No tot ho feia ell, és clar, aquella mà el feia moure. Així va ser com es va crear el logo.

Ara calia decidir quin era el millor. Tots els alumnes hi van posar totes les ganes i tota la il·lusió per tal de poder portar un logo creat per ells mateixos i que quedaria immortalitzat, plasmat en aquella samarreta que sempre més guardarien com a record de final d’etapa i que estrenarien en aquelles desitjades conivencies de fi de curs al Port del Comte. Al final, va guanyar  aquell llapicer amb  estris de treball variats, que també simbolitza la varietat dels alumnes, la unió entre ells i l’aportació, i necessària col·laboració de tots en el treball diari.

PER LLEGIR MÉS...