LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Visita a l’aula hospitalària Doctor Cambrodi

L’alumnat de primer del CFGS d’Ed. Infantil hem anat a fer una visita a l’aula hospitalària que es troba a l’Arnau de Vilanova i hem descobert una realitat que no coneixiem.

La  directora de l’aula, la Toñy Castillo, ens ha explicat què és, com funciona, què fan els infants, com es coordina amb d’altres professionals, ens ha fet adonar com cada dia és un dia diferent a l’anterior i difícilment programable… i sobre tot hem pogut veure la passió que té i transmet per la seva feina. Segur que els infants que han d’anar a aquesta aula, troben un gran recolzament i acompanyament en la Toñy i el seu equip, igual que les seves famílies. Doncs també ens hem adonat amb les seves explicacions, de la important i imprescindible tasca de treballar amb les famílies

Per acabar un voluntari ens ha fet un petit espectacle de màgia, com el que pot fer pels infants de l’aula.

Volem agrair a la Toñy Castillo, aquesta fantàstica acollida i  l’oportunitat que  ens ha donat de descobrir una realitat nova per a nosaltres.

Podeu veure la nostra visita també al seu blog: http://aulahospitalariadrantonicambrodi15.blogspot.com.es/2016/06/visita-de-alumnos-de-educacion-infantil.html

PER LLEGIR MÉS...