COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

Belluguem el cos tot aprenent!

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Els infants de P2 anem a la sala de fitness!

Els nens i nenes de P2  van canviar la sala polivalent de la llar per un altre espai ben diferent  per fer una sessió de psicomotricitat, la sala de fitness de la Piscina del col·legi, amb l’objectiu de treballar la consciència i el control del propi cos.

És important que els infants des de ben petits tinguin una bona  percepció de les diferents dimensions del seu cos, aprenent a través de les possibilitats motrius a expressar-se a través del  moviment, la qual cosa també facilita la millora de la relació i comunicació amb l’entorn que els envolta.

La sessió va iniciar-se davant els miralls de la sala tot identificant  les diferents parts del cos: cara, mans, braços, cames, etc. Seguidament a través de diferents cançons i danses van integrar el ritme amb el moviment, desenvolupant una activitat d’expressió lúdica i educativa.

PER LLEGIR MÉS...