LogoE

Col·legi Episcopal de Lleida

COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Tallers internivell

L’escola es vesteix de tardor!

El passat dijous, tots els alumnes de primària van deixar per una estona les seves aules habituals i van compartir espai i temps amb alumnes d’altres cursos. Unes hores plenes d’interessants experiències!

L’objectiu, l’enriquiment mutu i potenciar la relació entre els nens, nenes i professors de diferents nivells, amb la intenció de confegir un bosc de tardor, als passadissos de primària.

Els grans, van poder posar en pràctica la seva autonomia i capacitat de lideratge. Amb rapidesa, van apadrinar els més petits de la classe, deixant-se sorprendre per la quantitat de coses que saben fer. Els petits, admirats, van trobar en els seus companys grans, uns bons aliats d’aprenetatge.

En acabar el taller; els fruits secs, les magranes, les madarines, el raïm i les pomes… foren els protagonistes de l’esmorzar de tardor que vam compartit plegats al pati.

Un matí fantàstic que ens ha demostrat la riquesa de l’heterogeneïtat.

 

PER LLEGIR MÉS...