COMPARTIM L'ACCIÓ EDUCATIVA DE LES FAMÍLIES

Sent l'ECO
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.
Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.

La tardor en directe

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

La descripció de paisatges.

No hi ha millor manera de descriure un paisatge de tardor que veure’l en directe. És per aquest motiu que vàrem decidir sortir de l’escola. Els nens i nenes de tercer de primària van poder fer la seva descripció de tardor asseguts en els bancs del jardí de la plaça Víctor Siurana, situada al barri de la Universitat de la nostra ciutat. Tot i tractar-se d’un paisatge urbà els vells arbres que la presideixen són una excepcional mostra dels colors de la tardor: taronges, marrons, ocres, grocs, vermells… Qualsevol d’aquests colors tenyeixen les fulles caigudes que, amb el pas  dels dies van formant una majestuosa catifa que donarà la benvinguda al proper hivern.

Acompanyats d’aquest magnífic entorn, tots els nens i nenes, ajudats pel llapis i per la seva imaginació, van fer la seva pròpia interpretació de l’estació que ara ens acompanya: la tardor.

PER LLEGIR MÉS...